با شارژ بیش از 60 هزار تومان 50% از مبلغ به کیف پول شما افزوده میشود .

مایکروسافت قیمت‌گذاری سرویس‌های ابری و نرم‌افزاری را تغییر می‌دهد

به نقل از زومیت ،مایکروسافت سیاست‌های جدیدی برای قیمت‌گذاری سرویس‌های برون‌سپاری خود در نظر گرفته است. مدیران ارشد گوگل کلاود و آمازون وب‌سرویس به‌صورت جدی مخالفت و اعتراض خود را به سیاست‌های جدید اعلام کرده‌اند. ردموندی‌ها هم‌زمان با اعلام خبر رونمایی سرویس Azure Dedicated Host، افزایش قیمت را نیز در برخی سرویس‌های خود رسانه‌ای کردند. در بخشی از خبر مربوط با افزایش قیمت می‌خوانیم:

مقاله‌های مرتبط:

  • مایکروسافت خدمات ابری جدیدی برای هوش مصنوعی و بلاک‌ چین عرضه می‌کند
  • رقابت سرویس دهندگان خدمات ابری: گوگل، آژور و AWS

ما قوانین و قیمت‌های برون‌سپاری را برای مجوز نرم‌افزارهای نصبی (on-premise) به‌روزرسانی می‌کنیم. هدف از چنین رویکردی، ایجاد تمایز بین برون‌سپاری نصبی و خدمات ابری است تا قوانین مجوزدهی یکسانی در سرویس‌های ابری چندکاربره و اختصاصی داشته باشیم.

از تاریخ یکم اکتبر ۲۰۱۹، مجوزهای نصبی بدون Software Assurance و حقوق جابه‌جایی امکان نصب روی سرویس‌های ابری اختصاصی این شرکت‌ها را ندارند: مایکروسافت، علی‌بابا، آمازون (شامل VMware Cloud روی AWS) و گوگل.

این توضیحات نشان می‌دهد اولین تأثیر غیرعمدی تغییر قوانین، کاهش هزینه‌ی استفاده از سرویس‌های مایکروسافت روی پنل‌های ابری خود این شرکت خواهد بود. مدیران رقیب هم با اشاره به همین تأثیر، نگرانی و اعتراض خود را بیان کرده‌اند. به‌عنوان مثال، رابرت انسلین، مدیر بخش خدمات ابری گوگل، در توییتر نوشت:

مایکروسافت از قیمت‌گذاری پیچیده و جلوگیری از فعالیت توزیع‌کننده‌گان دیگر استفاده می‌کند. آن‌ها در حال تکرار کارهای دهه‌ی ۱۹۹۰ خود البته این‌بار در فضای ابری هستند.

Microsoft Azure

ورنر ووگلز، مدیرفنی AWS، هم اظهارنظر تندی درباره‌ی عملکرد ردموندی‌ها کرد:

بازهم با رویکرد غیرعادلانه‌ی مایکروسافت مواجه شدیم. آن‌ها مجوزها را تغییر می‌دهند تا مشتریان به استفاده از خدمات خودشان مجبور شوند. آن‌ها ابتدا BYOL SQL Server را از RDS حذف کردند و اکنون به‌روزرسانی ویندوز در AWS با مشکل مواجه می‌شود. نمی‌توان به‌راحتی به شرکتی اعتماد کرد که قیمت‌ها را افزایش و قابلیت‌های محصولات را کاهش می‌دهد و انتخاب آزادانه را محدود می‌کند.

کارشناسان دیگر هم اعتراض‌های رسمی و شدیدی به رویکرد جدید مایکروسافت کرده‌اند. به‌عنوان مثال، سندی کارتر مقاله‌ای در لینکدین نوشت که با این عنوان منتشر شد: «چرا AWS بهترین سرویس برای کارهای ویندوزی محسوب می‌شود و چگونه مایکروسافت با تغییر مجوزها، سعی می‌کند شما را به استفاده از Azure مجبور کند؟». او روند جدید ردموندی‌ها را نوعی سوء‌استفاده از قدرت می‌داند؛ روندی که در ظاهر شاید تنها به‌صورت حذف حقوق برون‌سپاری به‌نظر برسد؛ اما درواقع، تلاش می‌کنند دستگاه‌های کاربران و سرویس‌های ابری مدنظر آن‌ها را نیز محدود کنند.

مایکروسافت در پاسخ به اتهام‌ها ادعا می‌کند ارائه‌ی خدمات بیشتر و افزایش رقابت شدید در بازار، آن‌ها را به افزایش قیمت مجبور می‌کند. به‌هرحال شاید دنیای فناوری در آینده مایکروسافتی را با رویکردهای قدیمی انحصاری و رقابت ناعادلانه شاهد باشد که در حوزه‌ی جدید رشدشان، یعنی خدمات ابری، همان رویکردهای قدیمی مانند اجبار به نصب ویندوز را در پیش می‌گیرد.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان
با ما در واتس اپ در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید