با شارژ بیش از 60 هزار تومان 50% از مبلغ به کیف پول شما افزوده میشود .

اینترنت 5G برای سلامتی انسان بی‌خطر است

به نقل از زومیت ،اجیت پای، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC)، در طرحی پیشنهادی که روز پنجشنبه منتشر شد، اذعان کرد گوشی‌های مجهز به فناوری 5G بدون خطر هستند. راه‌اندازی و توسعه‌ی مستمر اینترنت 5G در سراسر جهان این نگرانی را در برخی از افراد ایجاد کرده است که طول موج‌های میلی‌متری استفاده‌شده برای بهره‌مندی از شبکه‌ی 5G، به سلامتی انسان آسیب می‌زند.

مسئولان دولتی کشورهای بلژیک و هلند و سوئیس در حال بررسی این نگرانی‌ها و پژوهش در‌باره‌ی آن‌ها هستند. درضمن، این نگرانی‌ها اعتراض‌هایی درزمینه‌ی گسترش جهانی شبکه‌ی 5G نیز به‌دنبال داشته است و اعضای شورای شهر برخی از شهرهای آمریکا مانع ایجاد شبکه‌های سلولی بی‌سیم 5G جدید شده‌اند.

مخالفت‌های گسترده دربرابر توسعه‌ی فناوری 5G می‌تواند به مشکل بزرگی برای اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند تبدیل شود؛ زیرا مسئولان این اپراتورها و شرکت‌ها به‌دلیل اینکه 5G می‌تواند ارتباط بهتری برای اینترنت اشیاء فراهم کند، به این فناوری به چشم موج نوآوری بزرگ در آینده و فرصتی برای کسب درآمد بهتر نگاه می‌کنند.

مقاله‌ی مرتبط:

    • آیا شبکه اینترنت پرسرعت 5G تأثیر منفی بر سلامتی دارد؟

اجیت پای در طرح پیشنهادی خود اذعان کرده است FCC پس از ۶ سال پژوهش و بررسی درباره آسیب‌های احتمالی و بالقوه‌ی فرکانس‌های رادیویی به‌کار گرفته‌شده برای استفاده از اینترنت 5G، میزان انتشار این امواج در آمریکا را به میزانی محدود می‌کند که برای سلامتی انسان بی‌خطر باشد. قانون مربوط به محدود‌سازی انتشار امواج برای تلفن‌های همراه، دکل‌های مخابراتی، روترهای بی‌سیم و سایر تجهیزات منتشرکننده‌ی فرکانس‌های رادیویی اعمال شده است. این قانون اهمیت زیادی دارد؛ زیرا تمام تجهیزات مذکور قبل از اینکه به بازار عرضه و فروخته شوند، باید ازنظر میزان انتشار فرکانس‌های رادیویی تأییدیه‌ی FCC را بگیرند و فرایندهای لازم برای کسب تأیید را بگذرانند.

5G

مسئولان FCC برای مطمئن‌شدن از بی‌خطربودن میزان امواجی که در‌حال‌حاضر منتشر می‌‌شوند و نتیجه‌گیری درباره‌ی این موضوع، با مسئولان سازمان غذا و دارو و سایر مسئولان مرتبط با سلامتی افراد مشورت کرده‌اند. پای درباره‌ی این موضوع این‌چنین نوشت:

براساس ارزیابی‌های مستمر ما درباره‌ی این موضوع، کلیت شواهد علمی در دست ما، آسیب‌دیدن سلامتی انسان به‌دلیل تماس با امواجی را ثابت نمی‌کند که در‌حال‌حاضر منتشر می‌شوند. معتقدیم محدودیت‌های میزان انتشار امواج از تلفن‌های همراه برای حفظ سلامتی افراد به همین میزان باقی خواهد ماند.

کمیسیون ارتباطات فدرال علاوه‌بر حفظ محدویت‌های میزان انتشار، به‌دنبال تصویب و ایجاد قوانین یکپارچه برای ایجاد مطابقت بین استانداردهای مرتبط‌با میزان استاندارد فرکانس‌های رادیویی برای حفظ سلامتی انسان و رسمیت‌بخشیدن به فرایندهای مربوط ارزیابی میزان مطابقت عملکرد تجهیزات فرکانس بالا با استاندارد میزان استاندارد انتشار فرکانس‌های رادیویی هستند. یکی از مقام‌های رسمی FCC در کنفرانسی خبری به خبرنگاران گفته است درباره‌ی 5G جای نگرانی نیست و شواهدی دال بر متفاوت‌‌بودن این فناوری با 4G و 3G وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان